Staż w redakcji

sobota, 13 października, 2018

Jesteś studentem? Lubisz pisać, interesują cię tematy polsko-niemieckie i wydarzenia w twoim regionie? Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy redaktora stron internetowych, masz już za sobą pierwsze kroki w zawodzie? Zachęcamy do ubiegania się o staż w MŁODEJ REDAKCJI w Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Szukamy studentów, dziennikarstwa i kierunków pokrewnych, którzy chcą publikować swoje teksty i opinie, zdjęcia, materiały audio i wideo oraz wspólnie z nami będą tworzyć relacje z interesujących wydarzeń współfinansowanych przez Fundację w całej Polsce. Oferujemy możliwość publikacji na naszych stronach internetowych (dotychczasowe relacje można śledzić na stronie: fwpn.org.pl/mloda-redakcja. Gwarantujemy, że każdy znajdzie dla siebie interesujący projekt.

W ramach stażu:
– odwiedzisz redakcje mediów i działy prasowe instytucji. Do tej pory byliśmy w: Polityce, Gazecie Wyborczej, Aktiviście i dziale prasowym Ambasady Niemiec w Warszawie,
– spotkasz się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji. Do tej pory gośćmi programu byli m.in. Jerzy Haszczyński, Henryk Jarczyk, Maja Kuczmińska, Piotr Semka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ludwika Włodek.
– weźmiesz udział w warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy. Trzy dwudniowe warsztaty (w piątki i soboty, ok. listopada 2018 do stycznia 2019) odbywać się będą w siedzibie Fundacji w Warszawie. Warsztaty pozwolą ci poznać warsztat dziennikarski oraz sprawdzić się w typowo dziennikarskich wyzwaniach. Warsztaty prowadzili do tej pory m.in.: Agnieszka Wójcińska Magdalena Kicińska, Witold Szabłowski i Monika Szewczyk-Wittek.
– wyjedziesz na Polsko-Niemieckie Dni Mediów do Wrocławia na wiosnę 2019 roku. Weźmiesz udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów. Różne zadania podczas konferencji pozwolą poznać kulisy świata dziennikarstwa, ale także podstawy organizacji wydarzeń w wykonaniu FWPN.
– Jest o co walczyć – na zakończenie programu dla najbardziej zaangażowanych uczestników planujemy trzy miesięczne staże w redakcjach mediów. W roku 2017 uczestnicy otrzymali staże w „Tygodniku Powszechnym”, „POLITYCE”, „Gazecie Wyborczej” w Bydgoszczy oraz TR Warszawa i „Gościu Niedzielnym”. Jeśli ukończysz staż, zaprosimy cię do uczestnictwa w programie dla alumnów. Warsztaty prowadzili dla nas m.in. Juliusz Ćwieluch, Cezary Łazarewicz, Paweł Goźliński i Adriana Machowska.

Redaktorzy otrzymają świadectwo ukończenia stażu. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana.

Zgłoszenia do  21.10.2018.

Szczegółowe ogłoszenie: http://fwpn.org.pl/aktualnosci/mloda-redakcja-2018-2019-jHQDYW