Pokaz filmów naukowych DOCS+SCIENCE KFF

poniedziałek, 30 maja, 2016

Krakowski Festiwal Filmowy wraz z Fundacja dla AGH zaprasza na trzecią edycję pokazów filmów naukowych DOCS+SCIENCE, odbywającego się w ramach 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Docs+Science to ponadto spotkania z ekspertami, a w tym roku także DOCS+SCIENCE DAY: konferencja oraz projekcje poświęcone filmom o tematyce naukowej.

Intrygujące dokumenty naukowe, które w tym roku prezentujemy to próby odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Dlaczego giną baobaby i jak możemy uchronić przed zagładą pszczoły? Czy antykoncepcja hormonalna wpływa na sposób, w jaki postrzegamy naszego partnera? Czy sztuka origami może stać się przyczyną rewolucji technologicznej?

Ponadto – portret 82-letniego Claude’a Loriusa, który całe życie poświęcił badaniom Antarktydy i historia genialnego matematyka Yitanga Zhanga, zajmującego się badaniem bliźniaczych liczb pierwszych. Wizyta w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie naukowcy wskazują kierunki dalszej eksploracji kosmosu i nieznana historia polskiego programu rakietowego, o której opowiada w swoim filmie Piotr Augustynek. Wreszcie żmudne poszukiwania fal i cząstek, które mogą zmienić rozumienie wszechświata oraz przepis na doskonałe przedstawienie, wygenerowane przez finalnego kompozytora – program komputerowy Android Lloyd Webber.

W ramach pokazów zapraszamy również na dyskusje z naszymi ekspertami, wśród nich m.in.: pracownicy Akademii Górnio-Hutniczej im. Stanisława Staszica, Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Jagiellońskiego.   Szczegóły w programie.

Program:

http://www.agh.edu.pl/wydarzenia/info/article/docs-science-nauka-w-filmowych-kadrach/

Facebook:

wydarzenie

https://www.facebook.com/events/474355512689124/

Profil

https://www.facebook.com/DOCSplusSCIENCE/?fref=ts