Hackathon „Show Me Data”

wtorek, 20 marca, 2018

Szanonwi Państwo,
dla zainteresowanych studentów kierunków informatycznych polecamy:

„Programujesz, a w kieszeni pusto?” – Tak brzmi hasło konkursu Hackathon „Show Me Data”, wyjątkowego wydarzenia które, Główny Urząd Statystyczny organizuje dla pasjonatów programowania, a które odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 kwietnia 2018 r.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższej kierunków informatycznych lub pokrewnych. Zadaniem postawionym przed zespołami jest stworzenie prototypu aplikacji mobilnej adresowanej do młodzieży w wieku 12-15 lat, wykorzystującej dane statystyczne i oferującej funkcję rzeczywistości rozszerzonej. Prototyp aplikacji powinien zawierać elementy e-learningu i grywalizacji. Aplikacja powinna działać na urządzeniach mobilnych, tj. na smartfonach i tabletach, pod systemem operacyjnym Android lub iOS. Ponadto aplikacja swoją intuicyjną obsługą oraz atrakcyjną grafiką, powinna rozwijać zainteresowania i statystyczne kompetencje cyfrowe młodzieży.

Głównym celem, jaki stawiają przed sobą organizatorzy Hackathonu, jest promocja zasobów informacyjnych statystyki publicznej oraz zachęcenie młodych użytkowników do korzystania z oferty informacyjnej GUS i EUROSTAT’u. Wszystkie prace oceni Jury, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. W puli są nagrody finansowe – w tym główna nagroda w wysokości 20 tys. zł, zwycięski prototyp aplikacji mobilnej będzie oficjalną statystyczną aplikacją, promowaną i udostępnianą bezpłatnie przez GUS.

Do udziału w Hackathonie zaproszone zostaną 2-4 osobowe zespoły studentów i absolwentów kierunków informatycznych (maksymalnie 60 osób). Rejestracja zgłoszeń rozpocznie się 12 marca 2018 r. i zakończy 29 marca 2018 r. Udział w hackathonie SHOW ME DATA jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące Hackathonu, w tym regulamin Hackathonu dostępne są na stronie internetowej https://hackathon.stat.gov.pl.

Pytania dotyczące Hackathonu prosimy kierować na adres: hackathon@stat.gov.pl.

Z poważaniem
Anna Nowak
Starszy specjalista
Małopolski Ośrodek Badań Regionalnych
+48 12 36 10 154

ul. Kazimierza Wyki 3, 31-223 Kraków
tel. +48 12 41 56 011
SekretariatUSKRK@stat.gov.pl
krakow.stat.gov.pl