Po godzinach

Uczta dla ciała:

Przede wszystkim BUFET w D-13! – tortilla, zestawy obiadowe z pysznymi surówkami, a nawet mrożona kawa na deser! Do tego najlepsza obsługa, która zawsze poprawi nastrój! :) a i ceny bardzo przystępne!

Zapiekanki „U Szwagra” na ul. Lea 26 – może nie są najtańsze (ok. 8zł), ale są tak pyszne i świeżutkie, że w kolejce zawsze jest mnóstwo ludzi (nawet przy -20 st.!).

Filutek – rzut beretem od naszego wydziału, wystarczy przejść przez ul. Nawojki (zaraz obok przystanku autobusowego Miasteczko Studenckie AGH), żeby znaleźć bar studencki w klimatach zakopiańskich, w którym możesz zjeść pizzę lub zapiekankę w niskiej cenie (5 zł za zapiekankę, 10 i więcej za pizzę).

Bar mleczny “Żak” - koło Biprostalu (skrzyżowanie ulic Królewskiej i Kijowskiej), smacznie nawet za piątkę!

Makaron - knajpka, w której możesz zjeść sycącą michę makaronu przyrządzonego po włosku za  kilka do kilkunastu złotych, mieści się niedaleko naszego wydziału, bo na ulicy Kazimierza Wielkiego 117 - wystarczy, że z WH pójdziesz w stronę Uniwersytetu Pedagogicznego, przy przystanku o tej samej nazwie przejdziesz przez ulicę Królewską/Podchorążych i pójdziesz prosto (obok stacji benzynowej) aż do długiego budynku, w którym mieszczą się także inne salony usługowe.

Zaścianek – zawsze spoko, szczególnie w piątki – karaoke z The KloshArts! Dotrzesz tam przechodząc przez Filutka i idąc na wprost przez miasteczko (“grilloprzestrzeń”).

Studio – dyskotekowe czwartki studenckie (pierwszoroczni mogą liczyć na zniżki!), a także szeroka oferta koncertów. Klub mieści się na miasteczku tuż obok Lewiatana i D-9, czyli słynnego “baraku”.

Gwarek - chyba najfajniejszy obok Studia klub na terenie miasteczka, wprawdzie dużo od niego mniejszy, ale ma swój klimat, tutaj też odbywają się koncerty. Znajdziesz go przy ulicy Reymonta 17 na tyłach Domu Studenckiego “Stokrotka”.

 

Uczta dla ducha:

Muzeum Narodowe- mieści się przy al. 3 Maja 1 (tuż obok Błoń), jeżeli po zajęciach potrzebujesz się wyciszyć, dobrym miejscem będzie muzeum, które co rusz oferuje nowe wystawy.

Teatr Słowackiego - mieszczący się na Placu Świętego Ducha 1 -  jest dobrą alternatywą dla klubu podczas wieczornego pobytu w centrum miasta, można tam podziwiać grę takich artystów jak Andrzej Grabowski czy Marian Dziędziel.

Kino ARS - kino, o którego przetrwanie nie tak dawno walczyły setki ludzi, piękna historia i tradycja. W samym sercu Krakowa, na ul. Św. Tomasza 11 obejrzysz tylko dobre filmy.

 

To tylko niewielka, subiektywnie wybrana, część miejsc, do których możesz udać się „po godzinach”. Kraków oferuje ich znacznie więcej. Przekonaj się sam, odwiedzając kolejno wszystkie krakowskie muzea, galerie, teatry i kina!

Podpowiedzi, od którego z nich zacząć, znajdziesz tu:  www.krakow.pl :)