Dojazd do WH

Przewodnik dla studentów

Wydział Humanistyczny AGH mieści się przy ulicy Gramatyka 8A. Dzięki położeniu pomiędzy Uniwersytetem Pedagogicznym a Miasteczkiem Studenckim, jest to świetna lokalizacja z punktu widzenia osób dojeżdżających komunikacją miejską.
Jesteś w Krakowie po raz pierwszy i zastanawiasz się, jak trafić na ulicę Gramatyka z Dworca Głównego? Wysiadając na Dworcu Głównym możesz dojechać do Wydziału Humanistycznego jedną z trzech linii tramwajowych: 4, 13 i 14. Wszystkie odjeżdżają z przystanku Dworzec Główny przy ulicy Lubicz (zobacz na mapie). Twoim przystankiem docelowym będzie Uniwersytet Pedagogiczny.
Na przystanku o nazwie Uniwersytet Pedagogiczny, który znajduje się w przy ulicach Podchorążych i Królewskiej, w zależności od tego, z której strony dojeżdżasz (zobacz na mapie),  wysiadasz także, jeśli zamierzasz podróżować tramwajem.  Dojeżdżają tam tramwaje z numerami: 4, 8, 13, 14, 20 oraz autobus 102. Z przystanku przejdź na ulicę Mariana Smoluchowskiego, którą dojdziesz do ulicy Juliusza Lea, następnie skręć w prawo i kawałek dalej w lewo w ulicę Gramatyka (zobacz na mapie).
Jeśli Twoim środkiem transportu będą autobusy, Twoim przystankiem będzie Miasteczko Studenckie AGH, który mieści się przy ulicach Nawojki (zobacz na mapie) i Piastowskiej (zobacz na mapie). Dojedziesz tam autobusami numer: 102, 139, 159, 173 i 208. Ulica Gramatyka znajduje się przy ulicy Nawojki, zaraz obok przystanku autobusowego.

Dojazd do Rynku Głównego z Wydziału Humanistycznego to jazda w linii niemal prostej. Wszystkie linie odjeżdżające z przystanku Uniwersytet Pedagogiczny zatrzymują się na przystanku Teatr Bagatela, na którym należy wysiąść. Następnie wystarczy już tylko przejść na drugą stronę ulicy. Voilà  :-).

Kierując się na Kazimierz,  Twoim środkiem transportu mogą po raz kolejny być tramwaje,
a dokładnie jeden z nich, z numerem 8, odjeżdżający z przystanku Uniwersytet Pedagogiczny. Miejsca, w których należy wysiąść to Stradom lub Plac Wolnica.

Najprostszym sposobem sprawdzenia drogi dojazdu jest Wyszukiwarka Połączeń na stronie MPK Kraków  lub Wyznaczanie Trasy w serwisie Zumi.pl.


Wyświetl większą mapę