Co i gdzie?

Nawiguj po potrzebnych Ci miejscach

Przy wyborze uczelni warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden szczegół – jej położenie. Jeśli nie chcesz przemieszczać się między zajęciami (i po nich) z porozrzucanych zakątków Krakowa, Wydział Humanistyczny okazuje się świetnym wyborem. Wszystko, co potrzebne do studiowania/życia studenckiego, znajduje się od kilku do kilkunastu minut stąd!

Wydział (WH)

To, co najpotrzebniejsze do życia studenckiego, znajdziesz w kameralnym budynku własnego wydziału (D-13). Znajduje się on obok przystanku autobusowego „Miasteczko Studenckie AGH” oraz kilka minut drogi do przystanku „Uniwersytet Pedagogiczny”. Dlatego bardzo szybko dotrzesz z WH zarówno na Rynek Główny, jak i na Kazimierz!

To tutaj, w D-13, odbywa się znaczna większość ćwiczeń i konwersatoriów.  Duża część sal (których numeracja związana jest piętrem: 115 znajduje się na pierwszym, 321 na trzecim) wyposażona jest w rzutniki i ekrany multimedialne.

Przy wejściu głównym jest recepcja – w niej uzyskasz wszystkie potrzebne informacje. Zaraz obok (po prawej stronie) znajduje się korytarz. Pierwszy pokój na lewo to Dziekanat – tu załatwisz wszystkie studenckie sprawy (nasłuchałeś/aś się już o okrutnych paniach z dziekanatów, które tylko czekają, by Ci dopiec – nie na WH!). A na pierwszym piętrze, w bufecie, możesz coś przekąsić (czy to przypadek, że „Bufet D13”  lubi ponad 300 osób na fb?)!
Potrzebne do nauki książki, ale też ciekawe branżowe czasopisma (np. o reklamie i PR) znajdziesz w naszej Wydziałowej Bibliotece na parterze budynku. W klimatyzowanej czytelni możesz też po prostu spędzać czas pomiędzy zajęciami! Warto pamiętać, że do Biblioteki najłatwiej można się dostać  wejściem od strony Miasteczka Studenckiego. Można też skorzystać z wejścia  głównego (gdzie znajduje się recepcja), ale wówczas najpierw trzeba wyjść na I piętro, pokonać cały korytarz, by następnie zejść na parter do Biblioteki.

Miasteczko Studenckie

Wszystkie wydziały, instytucje studenckie czy akademiki AGH, ale też lubiane w środowisku młodych kluby, puby oraz kawiarnie, znajdują się w jednym rejonie, tworzą jakby osobną dzielnicę! Znajduje się ona między aleją Mickiewicza (to główny budynek, A-0, ten z siedzącą Kingą na dachu), ul. Czarnowiejską i Nawojki (tu będziesz wysiadał z autobusów z Nowej Huty), ul. Piastowską i ul. Reymonta. W samym centrum tzw. Miasteczka Studenckiego znajduje się Klub Studio – tutaj odbywają się najlepsze koncerty w Krakowie (Marillion, Raz Dwa Trzy, Coma – brzmi znajomo?). Pobliskie kluby praktycznie codziennie organizują różne imprezy. Jeśli preferujesz spokojniejsze klimaty, do gustu przypadnie Ci Park Jordana (południowa „granica” Miasteczka) i Błonia.

Przydadzą Ci się również punkty ksero, których na Miasteczku nie brakuje.

Biblioteki

Wydziałowa Biblioteka I Internet nie wystarczą? Jesteś ambitny i chcesz napisać naprawdę świetny esej? Nie przejmuj się! W pobliżu budynku C-2, gdzie będziesz miał większość wykładów, znajduje się nowoczesna Biblioteka Główna AGH – można tam nie tylko wypożyczać książki (wystarczy do tego legitymacja studencka), ale też korzystać z komputerów. Idąc z WH dotrzesz tam, cały czas zmierzając wzdłuż ulicy Nawojki – gdy zobaczysz charakterystyczną lokomotywę, najlepiej skręć obok niej, wchodząc na teren AGH. Dalej, idąc główną drogą, dotrzesz do Biblioteki (C-2 znajduje się nieco po lewej stronie).

Nieznacznie dalej (25 minut od WH) położona jest Biblioteka Jagiellońska. Czarnowiejską dojdź do Alei Mickiewicza i skręć w prawo. Wychodząc z WH możesz też skręcić w prawo – po 5 minutach dotrzesz do Biblioteki Uniwersytetu Pedagogicznego. Jeśli natomiast wychodząc z niej skręcisz w prawo, idąc prosto 20 minut dotrzesz do dużej Biblioteki Wojewódzkiej na ul. Rajskiej.